Silikatiniai blokeliai

Silikatinių blokelių atsiradimas yra panašus į keramikinių. Jie tapo dar vienu natūralių akmenų pakaitalu, kurių paskirtis buvo atpiginti ir palengvinti namų statymo procesą. Tačiau jei su molio apdirbimu viskas klostėsi ganėtinai sėkmingai, tai kalkės ir smėlis, įeinantys į silikatinių blokelių sudėti ilgą laiką nepasižymėjo geromis eksploatacinėmis savybėmis. Jų tobulinimo darbai vyko iki pat XX a. pabaigos, kai pagaliau pavyko atrasti būdą, leidžianti apjungti visus ingredientus ir gauti medžiagą, kuri pasižymėtų tiek tvirtumu tiek ir geromis šilumą izoliuojančiomis savybėmis.

Mūsų laikais silikatiniai blokeliai yra viena populiariausių statybinių medžiagų Europoje. Jų savybės leidžia naudoti juos įvairių gyvenamųjų namų statyboms, nuo nedidelių sodo namelių iki kotedžų. Vienas pagrindinių pranašumų, kuriais pasižymi silikatiniai blokai prieš analogiškas prekes – itin lygus paviršius. Nepriekaištingos geometrinės formos leidžia mūrijimui naudoti specialų klijų, o ne cemento mišinį. Griovelių sistema padeda užtikrinti statomų konstrukcijų tiesumą ir stabilumą.        

Silikatinių blokelių rūšių palyginimas 

Silikatiniai blokeliai kartais yra painiojami su akytojo betono blokais, dar vadinamais dujų silikatu. Nežiūrint į pavadinimų ir sudedamųjų dalių panašumus, tai yra visiškai skirtingos medžiagos, su savo privalumais ir trūkumais. Pagrindinis skirtumas tarp abiejų medžiagų yra gamybos procesas. Dujų silikato gamyboje yra naudojami aliuminio milteliai, kurie sukuria jo viduje daugybę porų. Taip yra gaunami blokeliai su aukšta šilumos varža, tačiau nedideliu tvirtumu ir atsparumu gniuždymui. 

Tikrieji silikatiniai blokeliai yra gerokai (iki 4 kartų) tankesni, dėl ko atlaiko gerokai aukštesnes apkrovas, praktiškai nesugeria drėgmės ir vandens. Dėl šių priežasčių jie tinka ir daugiaaukščiams namams statyti, ko negalima pasakyti apie dujų silikato gaminius.     

Nuo ko priklauso silikatinių blokelių kaina?

Silikatiniai blokeliai yra gaminami skirtingų dydžių ir svorio, taip pritaikant juos tam tikriems darbams. Pigesni ir paprastesni variantai tinka vidaus pertvaroms, iš brangesnių  galima statyti netgi daugiaaukštes konstrukcijas.  Šias kaip ir kitas statybines medžiagas kviečiame pirkti internetu, mūsų elektroninėje parduotuvėje. Akcija nėra vienintelis būdas įsigyti silikatinius blokelius pigiau, nes mes stengiamės, kad jų kaina būtų patraukli visada.