Gruntai

Statybų terminologijoje, gruntu vadinama pagalbinė statybinė medžiaga, skirta dengti įvairiems paviršiams prieš baigiamąją jų apdailą. Statybinis gruntas įsiskverbia į apdorojamą medžiagą ir taip pagerina jos sukibimą su tinku, glaistu ar dažais.

Statybinio grunto rūšys

Pagrindinis veiksnys, kuris turi įtakos skirtingų statybai skirtų gruntų pritaikymui yra pastarųjų sudėtis. Jos pagrindu gruntus galima skirstyti į kelias rūšis:

    1. Giluminis gruntas – labiausiai paplitusi medžiaga naudojama dengti ir stiprinti paviršius, pasižyminčius aukštu drėgmės sugėrimu. Tokia medžiaga leidžia tolygiai ir vienodai užtepti glaistą arba dažus.    

    2. Kontaktinis gruntas – skirtingai nei giluminis yra skirtas blogai drėgmę sugeriantiems paviršiams: betonui ir metalui. Jo pagalba ant paviršiaus susidaro grublėtas sluoksnis, leidžiantis užtikrinti kokybiškesnį sukibimą su apdailos medžiagomis.

    3. Bituminis gruntas – medžiaga, skirta paruošti paviršių hidroizoliacijai, ritininių dangų klijavimui ir stogų įrengimui. Medžiaga pasižymi aukštu atsparumu drėgmei.

Statybinių gruntų nauda

Statybinių gruntų naudojimas padeda pagerinti eksploatacines paviršių savybes, užkirsti kelią jų skilinėjimui, apsaugoti jas nuo smulkių mechaninių apgadinimų ir tolygiai paskirstyti drėgmę. Dažnu atveju, gruntas nėra būtinas, tačiau jo pagalba rezultatai tikrai gali būti geresni. Dengiant paviršių gruntu leidžia užtikrinti šiuos rezultatus:

    • Sumažina dulkių kiekį, sustiprina ir apsaugo paviršių nuo korozijos;

    • Išryškina sienų ir lubų apdorojimo defektus, likusius po tinkavimo, glaistymo ar dažymo;

    • Garantuoja paviršių adheziją tarp apdorojamo paviršiaus ir tolimesnės apdailos medžiagų;

    • Jei grunte yra dezinfekuojančių priedų, tai jis apsaugo paviršius nuo grybelių ir pelėsių; 

    • Maksimaliai išlyginami grindų, sienų ir lubų drėgmės sugėrimo rodikliai;

    • Formuojamas sluoksnis su tam tikru hidroizoliaciniu lygiu, padedantis sumažinti apdailos ir išlyginimui skirtas medžiagas, tokias kaip tinkas, glaistas ir dažai.

Statybiniai gruntai internetu 

Perkant statybinius gruntus internetu, pirkėjai ne tik gali įsigyti tinkamiausias prekes pigiau, bet ir sutaupyti nemažai laiko ir pastangų. Stengiamės, kad daugelio internetinėje parduotuvėje pristatomų prekių būtų siūlomos klientams konkurencine kaina. Be to, papildomai sutaupyti padės ir papildoma nuolaida ar akcija. Dėl šių priežasčių pirkti internetu tikrai verta.