Kaminai

Visiems gyvenamiems namams yra būtinos komfortiškos gyvenimo sąlygos. Ypač jos yra aktualios šaltuoju žiemos metu, kai lauke temperatūra krenta gerokai žemiau nulio ir tenka rūpintis patalpų šildymų. Didžioji dauguma mūsų šalyje naudojamų šildymo įrenginių naudoja vienokį ar kitokį kurą, o tai reiškia, kad privalo būti prijungti prie kaminų. Pastarieji atlieka degimo procese išsiskiriančių karštų dūmų pašalinimo funkciją. Senesniais laikais praktiškai visi kaminai buvo mūrijami iš specialių, karščiui atsparių plytų. Tačiau šiuolaikinės jų konstrukcijos yra gaminamos iš gerokai platesnio medžiagų pasirinkimo nuo metalo iki keramikos.    

Kaminų tipai 

Kaminus galima suskirstyti į tipus pagal jų konstrukciją, o pat pat pagal medžiagas iš kurių jie yra gaminami. Pirmu atveju, galima išskirti keturis pagrindinius tipus:

Viengubas – įprastas kaminas, turintis vieną ertmę, kuria dūmai šalinami į išorę.

Viengubas su ventiliacijos kanalu – sudėtingesnės konstrukcijos kaminas, kuriame šalia dūmtraukio yra įrengta ventiliacijos šachta. Jos pagalba oras patenka į šilumos šaltinį (katilą) ir pastarajam nereikia įrenginėti priverstinės oro padavimo sistemos.

Dvigubas – kaminas su dviem dūmtraukių vamzdžiais. Prie jų, vienu metu, galima pajungti du skirtingus šilumos šaltinius, esančius skirtinguose aukštuose arba katilus, naudojančius visiškai skirtingas kuro rūšis (pvz. kietą ir skystą kurą).

Dvigubas su ventiliacijos kanalu – kaip ir analogiškoje vienguboje konstrukcijoje, šioje oras per ventiliacijos angą yra paduodamas į šilumos įrenginį, skatinant degimą ir gerinant trauką.  

Kaminai - nuo ko priklauso kaina?

Vienas pagrindinių veiksnių, turinčių didelę įtaką kamino kainai yra medžiagos iš kurių jis gaminamas ir kitos konstrukcijos ypatumai.  Norintys įsigyti kaminą kuo pigiau, turėtų atkreipti dėmesį į nerūdijančio plieno modelius. Tai lengvos, greitai ir paprastai surenkamos konstrukcijos, kurias galima įrenginėti tiek patalpų viduje tiek ir išorėje.

Ieškantys universalesnių sprendimų, turėtų pirkti keramikinius kaminus. Tai modernūs, ilgalaikiais sprendimai pasižymintis nesudėtingu surinkimu ir labai geromis eksploatacinėmis savybėmis. Tokio kamino kaina yra aukštesnė tačiau suteikiami privalumai tikrai to verti. O paskelbta akcija ar nuolaida kaminams, bei apsipirkimas internetu padeda mūsų klientams sutaupyti daugybę laiko, pastangų ir žinoma pinigų.