Armatūriniai tinklai

Toli gražu ne visada įmanoma uždėti įvairius tinkavimo arba glaistymo mišinius ant paviršiaus be specialių priemonių. Jų vaidmenį dažniausiai atlieka armatūriniai tinklai – pagalbinės medžiagos, sustiprinančios padengiamą paviršių ir paverčiančios jį sunkiau pažeidžiamu.  Metalinis armatūrinis tinklas dažniausia yra gaminamas iš skirtingo skersmens vielos ir yra naudojamas tiek lauke vykdomoms statyboms, tiek ir vidaus apdailos darbams. 

Perkant armatūrinį tinklą ir kitas statybines medžiagas internetu iš mūsų elektroninės parduotuvės, jus galite daugelį produktų įsigyti gerokai pigiau. Stengiamės, kad daugelio gaminių kaina būtų konkurencinga ir patraukli mūsų klientams, ir kad pirkti apsimokėtų ne tik kai vyksta akcija. 

Kam reikalingi armatūriniai tinklai? 

Armatūrinių tinklų panaudojimas yra būtinas dviem atvejais – kai reikia sustiprinti mišinio mechaninį tvirtumą ir kada tenka sujungti medžiagas, kurios iš esmės yra nesujungiamos (pavyzdžiui uždėti tinką ant metalinio paviršiaus). Štai dažniausios situacijos, kuriose yra naudojami armatūriniai tinklai:

    • Grindų lyginamojo sluoksnio įrengimas. Grindys yra ta pastato dalis, kuri niekada nenukenčia nuo papildomo sustiprinimo. Čia armatūrinis tinklas padeda užtikrinti didesnį atsparumą ir neleidžia paviršiui skilinėti. Be to, tais atvejais, kai grindys yra papildomai apšildomos putų polistirolu, tai be armatūrinio tinklo bus neįmanoma apsieiti net turint geriausius ir kokybiškiausius mišinius.

    • Paviršių tinkavimas. Šiuose procesuose tinklas gerina sukibimą tarp pagrindo ir tinko sluoksnio. Naudojamas jis įprastai dviem atvejais – kai dedamas storesnis betono sluoksnis (daugiau kaip 2 cm) ir kai tinkuojamas paviršius su bloga adhezija (metalas, dažytos sienos, putu polistirolas, medis).

    • Paviršių glaistymas. Kaip ir tinkavimo atveju, armatūrinio tinklo naudojimas glaistymo metu reikalingas kai tepamas storesnis sluoksnis arba paviršius blogai sugeria klijus (glaistą).

Armatūrinių tinklų tipai

Armatūriniai tinklai, nors ir atlieka iš esmės tą patį vaidmenį, tačiau skiriasi tarpusavyje ir štai keli dažniausiai sutinkami jų tipai:

    • Tinkavimui skirti tinklai – tai iš plonesnės vielos gaminamas produktas, turintis mažesnes akis (iki 3 cm). Jie dažniausiai būna rulonuose.  

    • Grindų lyginimui skirtas tinklas. Įprastai lakštais (sekcijomis) parduodami gaminiai, iš storesnės vielos (nuo 2,5 mm) ir su didesnėmis akimis (nuo 10 cm).