Betoninės trinkelės

Betoninės trinkelės – tai ypač dažnai naudojama grindinio danga mūsų laikais. Tačiau ši medžiaga yra naudojama ne vien gatvei ar šaligatviams kloti, tačiau ir aikštėms, kiemams bei takeliams. Patogus montavimas, graži išvaizda, universalumas ir gera kaina – tai tik keli privalumai dėl ko trinkelės tapo tokios populiarios. Kaip suprantama iš pavadinimo, jų pagrindą sudaro betonas, tačiau ir ši medžiaga gamyboje yra naudojama dviem būdais, taip sukuriant šiek tiek skirtingus produktus. 

Betoninių trinkelių tipai

Du pagrindiniai betoninių trinkelių tipai atsirado dėl gamybos technologijų. Baziniai elementai yra tie patys: cementas, smėlis, vanduo ir keli priedai, suteikiantys mišiniams ypatingų savybių. Tačiau esminės techninės savybės, kuriomis pasižymi gaminiai priklauso iš esmės nuo to kaip jie yra formuojami. 

Liejimas – pirmas, pigesnis ir paprastesnis betoninių trinkelių gamybos būdas. Šio gamybos būdo eigoje, mišinys yra supilamas į formas ir plūkiamas ant specialaus vibruojančio stalo. Šio proceso metu iš jo yra pašalinamas oro perteklius. Po to formos paliekamos džiūti ir iš jų ištraukiami paruošti gaminiai. Tokiu metu gaunamos trinkelės visgi nebūna labai tvirtos, dėl ko dažniausiai būna naudojamos tose vietose kur nebus didelės fizinės apkrovos: borteliai vejai ar sodo takeliai.

Presavimas – antras gamybos būdas, kurio metu gerokai sausesnį mišinį pila į presavimo formas. Pastovaus slėgio ir vibracijų pagalba trinkelės yra presuojamos kol neįgys reikiamo tvirtumo. Šios technologijos atveju, labai svarbi yra mišinio konsistencija. Gaunamos trinkelės pasižymi didesniu atsparumu gniuždant, atlaiko žemesnes ir aukštesnes temperatūras. Šių gaminių paviršius gaunasi labiau grublėtas ir mažiau slysta kai sušlampa, dėl ko labiau tinka takeliams ir grindiniams, kur saugumas yra itin svarbus.    

Rekomendacijos betoninių trinkelių klojimui 

Renkantis tinkamas betonines trinkeles, svarbu yra atkreipti dėmesį tiek į jų gamybos būdą tiek ir tokias technines charakteristikas kaip storis. Jei tikslas įsigyti trinkeles kuo pigiau, tai tiks lietos, tačiau jei jas planuojate dėti vietas, kurioms teks atlaikyti nemažus krūvius, pavyzdžiui parkavimo aikštelėje, tai vertėtų įsigyti storesnes arba armuotas trinkeles. Kitas būdas sutaupyti – akcija, arba pirkti internetu iš mūsų elektroninės parduotuvės.