Fasadinės plytelės

Fasadas – tai išorinė pastato dalis, kurios pagalba galima suteikti statiniui savotišką stilių, pasirinkti norimą spalvą ir išskirti jį iš kitų. Daugelio šiuolaikinių statybinių medžiagų naudojimas numato papildomą apipavidalinimą, tam kad sienos atrodytų prabangiau ir gražiau. Vienas populiariausių sprendimų, kurio pagalba namams yra suteikiamas išskirtinis „rūbas“ yra fasadinės plytelės. Jų pagalba net ir nebrangiai įrengtam statiniui galima suteikti išvaizdą, kurie ženkliai pakelia jo vertę. 

Kam reikalingos fasadinės plytelės?

Šiuolaikinės statybos leidžia įsirengti namą naudojant ne pačias patraukliausias akiai medžiagas, tokias kaip medžio plokštės, keramzitbetonis arba įvairūs betoniniai blokeliai. Jos neabejotinai yra labai efektyvios medžiagos, tačiau jokiu būdu ne efektingos, dėl ko tenka rūpintis papildomu išoriniu sluoksniu, paslėpsiančiu pilkas, nepatrauklias sienas ir suteikiančias namui savitumo. Tačiau fasadinės plytelės atlieka ne vien dekoratyvinį vaidmenį, bet ir padeda apsaugoti sienas tuo išorinių veiksnių: kritulių, ultravioletinių spindulių, aukštų temperatūrų ir pelėsio.

Fasadinių plytelių tipai

Yra galybė skirtingų medžiagų, kurių pagalbą pastato fasadas gali būti paverstas į nepakartojamą ir išskirtinį kūrinį. Įprastai fasadinės plytelės yra skirstomos į tipus, pagal tai iš kokių medžiagų yra gaminamos:

Akmens masės plytelės – lengvesnis natūralaus akmens analogas, kurio gamyboje dažniausiai naudojamas skaldytas granitas, keramzitas, dažikliai ir įvairios mineralinės priemaišos. Tai atspari šalčiams ir drėgmei ilgaamžė medžiaga. Tačiau tokios plytelės pasižymi ir nemaža kaina bei sudėtingesniu montavimo procesu. Dėl šių priežasčių netinka tiems, kas ieško pigiau kainuojančių sprendimų. 

Klinkerio plytelės – idealus variantas tiems kam patinka klasika, nes atrodo lyg siena būtų sumūryta iš plytų. Jų gamyboje naudojamas skalūninis molis, kurio sudėtyje yra kalcio karbonatas ir įvairios druskos. Klinkerinėse plytelėse nesikaupia vanduo, tad joms nebaisios žemos temperatūros ir dirbtiniai dažikliai. Be to, galima įsigyti pačių įvairiausių atspalvių ir faktūrų plyteles ir taip suteikti savo namui išskirtinumo. 

Lanksčios fasadinės plytelės – šiuolaikiškas apdailos būdas, gaminamas iš bitumo bei bazalto granulių. Šios medžiagos imituoja kitų fasadinių plytelių raštus ir iš toli atrodo visiškai kaip originalios apdailos priemonės. Jos lengvai prisitaiko net ir prie sudėtingų formų, o lengvas svoris gerokai palengvina montavimo darbus. Lanksčių plytelių kaina taip pat yra konkurencinga (net kai nėra paskelbta akcija). Be to jas itin patogu pirkti internetu.