Lietaus nuvedimo sistemos

Stogo lietaus nuvedimo sistemos yra labai svarbios, nes yra tiesiogiai susijusios su viso pastato tarnavimo laiku. Jei jų neįrengsite, tai vanduo, nuo stogo pradės plauti pamatus, gadinti sienas bei cokolį. Teisingai įrengus lietaus nuvedimo sistemą, visas vanduo bus surenkamas ir nuvedamas į specialiai tam paruoštą vietą ir nekelia grėsmės namams.  

Ką verta žinoti apie lietaus nuvedimo sistemas?

Lietaus nuvedimo sistemos – tai skirtingų elementų visuma, kuri susijungia į vieningą konstrukciją. Įprastai ją sudaro latakai, lietvamzdžiai ir skirtingos tvirtinimo dalys. Pirmieji – tai horizontaliai išdėstomi elementai, įprastai atrodantys kaip išilgai per pusę perpjauti apvalūs vamzdžiai. Į juos subėga vanduo nuo viso namo stogo ir yra nukreipiamas į lietvamzdžius, kurių konstrukcijoje yra vertikalūs vamzdžiai, išleidžiantys vandens srovę į jai numatytą vietą. Tiek latakai, tiek ir lietvamzdžiai yra tvirtinami prie stogo ir sienų konstrukcijų taip, kad užtikrintų kokybišką ir tvarkingą vandens pašalinimą. Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai, prieš įrenginėjant lietaus nuvedimo sistemą įvertinti šiuos veiksnius:

    • Vidutinius kritulių kiekius jūsų rajone;

    • Stogo plotą ir jo konfigūraciją.

Na o norint, kad lietaus nuvedimo sistema derėtų su būsimu ar jau esamu stogu, rekomenduojame atkreipti dėmesį į:

    • Stogo dangos ir pastato fasado spalvas;

    • Bendrą pastato architektūrą;

    • Pasirinktos stogo dangos medžiagas.

Nuo ko priklauso lietaus nuvedimo sistemos kaina?

Kalbant apie lietaus nuvedimo sistemų kainas, svarbu paminėti kad šiuo metu jos dažniausiai yra gaminamos iš dviejų medžiagų: plastiko ir plieno. 

    • Plastikiniai lietvamzdžiai ir latakai pasižymi lengvumu ir lankstumu. Tačiau jie yra mažiau atsparūs temperatūrų pokyčiams ir paprastai tarnauja gerokai trumpiau. Šio tipo sistemą galima įsigyti gerokai pigiau nei plienines;

    • Plienas – ilgaamžiškesnė medžiaga lietaus nuvedimo sistemų įrengimui. Yra stipresnė ir atsparesnė tiek smūgiams tiek ir temperatūroms, bei kitiems išoriniams veiksniams. Žinoma šio varianto kaina atspindi visus gaunamus privalumus. Tačiau užtaikius, kai šioms sistemoms yra taikoma akcija ir įsigijus jas internetu iš mūsų elektroninės parduotuvės, yra galimybė sutaupyti. Pirkti lietaus nuvedimo sistemas ir kitas statyboms reikalingas medžiagas tokiu būdu tikrai verta.