Betoninės čerpės

Betoninės čerpės – tai vienas populiariausių būdų turėti stogą, kuris bus labai panašus į keraminį, tačiau kainuojantį  gerokai pigiau. Šio tipo stogo danga gan dažnai yra naudojama naujų namų statybai, nes mūsų šalies klientai susipažįsta su jos privalumais ir vertina juos.  

Cemento ir smėlio mišinys (betonas) yra pagrindinė medžiaga, naudojama šių čerpių gamyboje. Tačiau skirtingai nei keramika, ši danga nėra apdeginama aukštoje temperatūroje, o yra presuojama. Kai kuriais atvejais jos būna dengiamos glazūra, didesnio atsparumo užtikrinimui. Spalvos suteikimui yra naudojami geležies oksidai, padedantys išgauti atspalvius panašius į tikros keramikos čerpių. 

Betoninių čerpių privalumai

Lyginant su tradicinėmis keraminėmis čerpėmis, variantas iš betono turi tiek savo privalumų tiek ir trūkumų. Pakalbėkime apie teigiamas savybes:

    • Kaip jau buvo minėta, neabejotinas šios medžiagos privalumas yra jo kaina. Šio tipo dangą galima įsigyti perpus pigiau, net tais atvejais kai nevyksta jokia akcija. 

    • Atsparumas saulės spinduliams ir šalčiui. Didžioji dalis išorinių veiksnių, galinčių daryti įtaką kitoms stogų dangoms, nėra baisūs betoninėms čerpėms.

Iš šios dangos trūkumų galima paminėti kiek didesnį elementų storį ir vis dar nemažą svorį, o taip pat trapumas, dėl kurio dalis dangos gali būti sudaužyta netinkamai transportuojant.       

Kaip išsirinkti betonines čerpes?

Renkantis betonines čerpes, svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę. Ne visos dangos yra gaminamos vienodai ir norint užtikrinti ilgaamžiškumą, teks pasidomėti tuo ką planuojate pirkti. Kokybiškesnės čerpės yra gaminamos iš trijų sluoksnių:

    1. Tvirtas betonas;

    2. Purškiamas cementinis mišinys su spalva, užpildantis visas poras ir išlyginantis čerpės paviršių;

    3. Dviguba akrilo danga.

Tokios čerpės yra visiškai atsparios drėgmei, kurį įprastai yra pagrindinė šios dangos bėda. Nereikėtų pamiršti ir apie tai jog šio tipo čerpių montavimas yra taip pat nepigus procesas ir gali sudaryti nemažą dalį viso stogo įrengimo.

Išsirinkus tinkamiausias betonines čerpes, siūlome jas pirkti internetu iš mūsų elektroninės parduotuvės, kur tikrai rasite labai platų asortimentą, tinkantį bet kokio tipo namui.