Statybinės plytos

Plytos – seniausios statybinės medžiagos, sukurtos tam, kad pakeistų brangesnį ir sunkiau apdirbamą natūralų akmenį. Jų populiarumas per daugelį metų nei kiek nesumenko ir ko gero nei vienos statybos mūsų laikais nevyksta be plytų. Jos plačiai naudojamos tiek namams, tiek ir komerciniams bei pramoniniams objektams statyti. Besivystant technologijoms ir naujų medžiagų atradimas leido sukurti daugybę plytų variacijų, pasižyminčių skirtingomis, tačiau labai naudingomis savybėmis. Be įprastos sienų mūrijimo, plytos atlieka ir kitas, ne ką mažiau svarbias funkcijas. 

Statybinių plytų tipai

Nors daugelis plytų ir atrodo panašiai, o daugelis jų yra gaminamos iš molio, tačiau skirtumai tarp jų yra ir jie turi nemažą įtaka medžiagų naudojimui statybiniuose procesuose. Pagal pritaikymo sritį, jas galima suskirstyti į kelis tipus:

    • Įprastos, arba statybinės plytos – tarnauja nešančių sienų ir vidaus pertvarų mūrijimui. Šiam tipui priskiriamos geria visiems pažįstamos keramikinės ir vis didesnį populiarumą įgaunančios silikatinės. Panašios jos yra nebent dydžiu, tačiau tiek gamyboje naudojamų ingredientų ir technologijų atžvilgiu yra visiškai skirtingos medžiagos. Keramika visas savi teigiamas savybes įgauna deginama aukštoje temperatūroje, tuo tarpu silikato plytos atsiranda didelio slėgio dėka.

    • Apdailinės – įprastai naudojamas pastatų fasadų apdailai, tačiau neretai randa vieta ir vidaus apdailoje. Dėl savo paskirties, šio tipo plytos pasižymi lygiu ir gražiu paviršiumi. 

    • Šamotinės – ugniai atsparios plytos, iš kurių yra įrenginėjami pastovų sąlyti su ugnimi ir aukštomis temperatūromis turinčias konstrukcijas: pečius, kaminus ir dūmtraukius.  

Kokioms konstrukcijoms naudoti statybines plytas?

Statybinės plytos, tiek keraminės, tiek  silikatinės gali būti pilnavidurėmis ir tuščiavidurėmis. Pirmasis variantas yra naudojamas nešančias sienas, antro paskirtis – pertvarų montavimas. Esančios juose ertmės pagerina garso ir šilumos izoliuojančias savybes. Pilnavidurė statybinė plyta, savo ruožtu, gana lengvai perduoda šilumą, dėl ko iš jos statomas sienas teks papildomai šildyti.

Jei ieškote kaip įsigyti statybines plytas pigiau, siūlome pasinaudoti mūsų internetinės parduotuvės teikiamomis naudomis. Pirkti internetu yra pigiau, nei fizinėje parduotuvėje nes leidžia pardavėjams užtikrinti, jog kaina būtų konkurencinga, o skelbiama akcija – efektyvi ir aktuali.Šioje kategorijoje prekių nėra.