Plėvelės, juostos

Stogų svarbą namams ir pastatams yra tiesiog didžiulė, dėl to, jų statyboms sutelkiama tiek daug dėmesio.  Tačiau vien gerai suprojektuoti konstrukciją ir ja uždengti kokybiška danga, norimo rezultato pasiekimui nepakanka. Tenka galvoti ir apie tokius dalykus kaip apsauga nuo drėgmės, šilumos bei garso izoliacija, tad vos kelių centimetrų storio čerpių ar šiferio tam užtikrinti nepakanka. Šiuolaikinis stogas – tai daugiasluoksnė konstrukcija, kurioje be apšildomų medžiagų naudojamos ir įvairios plėvelės bei juostos, iš kurių kiekviena  atlieka savo svarbią funkciją. 

Kam naudojamos statybinės juostos?

Didžiausia grėsmė, stogo konstrukcijoms gali kilti dėl drėgmės pertekliaus. Ji mažina šilumos izoliuojančias savybes, tampa pelėsio ir grybelių atsiradimo priežastimi, ko pasekoje visas stogas greitu metu gali tapti netinkamas ir kelti daugybę problemų namo gyventojams. Tam, kad to neįvyktų, jo įrengimo metu, reikalingos bent kelios apsauginės plėvelės:     

    • Garo izoliacinės plėvelės (iš patalpų vidaus); 

    • Drėgmę izoliuojanti plėvelė arba daugiasluoksnė membrana (išorėje, po stogo danga);

    • Daugiasluoksnių membranų vietoje gali būti kelios kitos pavyzdžiui priešvėjinės plėvelės.

Kaip tinkamai užklijuoti statybinę plėvelę?

Apsauga nuo garo yra reikalinga tam, kad šiltas patalpų oras kildamas į viršų ir susidurdamas su šaltomis stogo konstrukcijomis nevirstų kondensatu ir netaptų didesnių bėdų priežastimi. Šios plėvelės klijavimas atliekamas tarp šilumos izoliacijos ir lubų. Svarbu, kad viskas būtų hermetiška ir neliktų tarpų ar plyšių, pro kuriuos garai galėtų pasiekti šilumos izoliacijos sluoksnį.

Drėgmę izoliuojanti plėvelė yra dedama tais atvejais jei tarp jos ir apšildomo sluoksnio yra paliekamas vėdinimo tarpas. Jei jo nėra, reikėtų naudotis membranomis, kurios dar vadinamos difuzinėmis plėvelėmis. Skirtingai nei plėvelės, membranos labai gerai išleidžia garus iš patalpų vidaus, tačiau neleidžia drėgmei iš po dangos patekti į stogo konstrukcijas.

Mūsų elektroninės parduotuvės asortimente rasite platų stoginių plėvelių pasirinkimą. Kaip ir daugelį kitų statybinių medžiagų, klojinių įsigijimas internetu, ne tik suteikia galimybę juos pirkti pigiau, bet ir daryti tai greičiau ir patogiau nei įprastose parduotuvėse. Žemesnė kaina leidžia įsigyti produktus ir sutaupyti nelaukiant, kol bus paskelbta akcija ar išpardavimas.