Dažai

Dažai įprastai naudojami statyboms ir apdailos darbams einant link pabaigos, tam kad suteikti patalpoms ar pastatams galutinį vaidą. Ir nors pagrindinis skirtumas, kurį pastebime renkantis dažus yra jų spalva, tačiau iš tiesų viskas yra gerokai sudėtingiau ir jie skiriasi savo savybėmis, charakteristikomis bei pritaikymu. Skirtumai gali būti labai ženklūs ir svarbūs, tad norint įsigyti dažus namo fasadui, teks rinktis iš produktų skirtų lauko darbams, ir jokiu būdu nesikliauti tinkama kaina ar akcija. Tuo tarpu planuojant suteikti atspalvį sienoms ar luboms, būtina atkreipti dėmesį, kad dažai būtų skirti vidaus darbams.  

Kokie dažai kam tinka?

Pagrindinės dažų savybės ir techninės charakteristikos priklauso nuo jų gamybos technologijų ir sudedamųjų dalių. Pagal šiuos veiksnius dažus galima suskirstyti į tokias grupes:

    • Vandeniniai. Šios grupės pagrindą sudaro emulsiniai dažai kurie yra skiedžiami vandeniu, o rišanti medžiaga ir dažančios dalelės pasiskirsto vandens bazėje ir sukuria stabilią emulsiją. Priklausomai nuo esančių sudėtyje priemaišų, emulsiniai dažai gali būti akriliniai, lateksiniai, silikoniniai bei polivinilacetatiniai (PVA). Emulsiniai dažai pasižymi ekonomiškumu, ekologiškumu ir atitinka priešgaisrinio saugumo reikalavimus. Jie tinka praktiškai visiems paviršiams, tik dažant metalinius elementus, rekomenduojama naudoti gruntą, padedantį užkirsti kelią korozijai. 

    • Mineralinių tirpiklių pagrindu gaminami dažai. Jų sudėtyje esančios mineralinės medžiagos. Tarp populiariausių šios grupės dažų išskiriami alkidiniai, kuriems taip pat priskiriami aliejiniai ir emaliniai dažai. Šios grupės gaminiai tinka naudoti virš tinkuotų paviršių, mediniams bei metaliniams elementams. Išdžiūvus yra netoksiški ir atsparūs vandeniui.

    • Silikatiniai dažai. Jų pagrindą sudaro skystas stiklas, dėl ko jie yra labai tinkami fasadų apsaugai.

    • Klijiniai dažai. Yra gaminami vandens pagrindu iš organinių polimerų. Savybėmis panašūs į emulsinius, tačiau nėra taip pat geria atsparūs vandeniui, dėl ko netinka drėgnoms patalpoms. Dažnai naudojami vidaus dekorui.

Dažų pirkimas internetu.

Pirkti dažus, kaip ir bet kurias kitas statybines medžiagas internetu yra ne tik pigiau, bet ir greičiau bei patogiau. Elektroninėse parduotuvėse paprasta surasti dominančias prekes, o jų pristatymas vargu ar užtruks ilgiau nei reikėtų savarankiškai važiuoti į parduotuves ir rūpintis prekių atvežimu.