Statybinės plokštės

Didžioji dalis, statybose naudojamų medžiagų yra gaminamos taip, kad leistų maksimaliai greitai atlikti numatytus darbus. Dėl šios priežasties statybinės plokštės tapo populiariu pasirinkimu tiek atliekant statybų, tiek ir apdailos darbus. Sienų, pertvarų, grindų ir lubų įrengimą plokščių pagalba renkasi vis daugiau žmonių ir priežastis nėra vien greitame darbų atlikime. Toks būdas atsieina gerokai pigiau nei analoginiai sprendimai iš kitų medžiagų. Net ir brangiausios plokštės kvadratinio metro kaina yra kelis kartus mažesnė nei blokelių ar plytų, net jei pastarąsias pavyktų įsigyti su akcija. Žinoma išlieka kiek sudėtingesnis transportavimo būdas, tačiau, jei pirkti medžiagas internetu iš mūsų elektroninės parduotuvės, tai mes pasirūpinsime šiuo klausimu, ir jums tereikia nuspręsti kurios plokštės labiausiai tiks vykdomiems darbams.  

Statybinių plokščių panaudojimas statybose 

Kaip jau minėjome, statybinės plokštės yra naudojamos statybose labai plačiai, tiek horizontalioms tiek ir vertikalioms konstrukcijoms. Gipso kartono plokštės šiuo metu yra nepakeičiamos pertvarų ir sienų įrengimui. Neabejotinas šios medžiagos pranašumų yra gan lengvas ir nesudėtingas montavimas, bei galimybė įgyvendinti net ir nestandartinius sprendimus, tokius kaip arkos ar nišos sienose. OSB plokštės savo ruožtu gali pagreitinti darbą su grindimis ir lubomis. Dėl savo prieinamos kainos, jas dažnai naudoja laikinų ir negyvenamų patalpų įrengimui. 

Statybinių plokščių charakteristikos

Renkantis statybines plokštes, svarbų vaidmenį turi jų charakteristikos. Pagrindiniai rodikliai žinoma yra jų išmatavimai. Jie nemaža dalimi priklauso ir nuo pačių plokščių medžiagos:

OSB plokštės 1 lapo ilgis ir plotis įprastai būna standartinis, o štai storis gali skirtis kelis kartus nuo 6 iki daugiau kaip 20 mm. Suprantama, kad storesni ir tvirtesni lakštai dažniau naudojami ant grindų, o plonesnės plokštės yra tvirtinamos prie sienų ir lubų.

Gipso kartono plokštės savo ruožtų dažniausia kintamoji charakteristika yra būtent aukštis. Taip yra dėl to, jog jas įprastai naudoja sienų ir pertvarų įrengimui ir montuoja stačiai, tad skirtingų aukščių pasirinkimas, leidžia lengviau išsirinkti tinkamiausią variantą, kurį reikėtų kuo mažiau pjaustyti.  Tačiau šio tipo plokštės dar gali pasižymėti ir papildomomis savybėmis tokiomis kaip atsparumas drėgmei, ugniai ar abejomis.