Šiferis

Ieškodami ilgalaikės medžiagos, nepraleidžiančios drėgmės, ir galinčios apsaugoti patalpas nuo kritulių, kai kuriuose regionuose žmonės naudodavo skalūnines plokšteles Būtent ši medžiaga buvo patobulinta ir iš jos vėliau atsirado šiferis - tapęs labai populiariu, dėl savo prienamos kainos ir nesudėtingos gamybos. Vokiškas žodis „schiefer“ reiškia būtent skalūnus, nors jie vis rečiau naudojami šiuolaikiniuose šios stogo dangos gamybos procesuose. 

Ką reikia žinoti apie šiferį?

Pilkas, neišvaizdus stogas iš asbestinio šiferio, daugelį metų buvo ir mūsų šalies privačių namų vizitine kortele. Jokios statybos ar stogo remontas neapsieidavo be šiferio lakštų. Ši medžiaga pasižymėjo labai geromis techninėmis ir eksploatacinėmis savybėmis ir jai pagaminti tereikėjo trijų paprastų elementų: cemento, vandens ir asbesto. Tačiau būtent pastarojo kenksmingumas žmogaus sveikatai tapo priežastimi, dėl ko šiferio gamintojai pradėjo persiorientuoti į saugesnius, tačiau nemažiau efektyvius ir ekonomiškus būdus namui apsaugoti. Taip atsirado šiferis, kurio sudėtyje asbestą pakeitė kitos medžiagos: celiuliozė, polivinilas, džiutas. Taip pat atsirado ir šiferio lakštus imituojančios dangos, gaminamos iš visiškai kitokių medžiagų. Prie jų priskiriami taip vadinami bituminiai arba minkštieji šiferiai.  

Šiferio privalumai

Kaip jau minėjome, šiferis išplito dėl ganėtinai paprastos gamybos, kurios pagalba šios dangos kaina yra vienas iš pagrindinių populiarumo ir plataus panaudojimo veiksnių. Net beasbesčius modelius įsigyti pavyks pigiau nei pirkti su akcija keramines ar betonines čerpes.

Ganėtinai nedidelis šiferio lakštų svoris, nereikalauja ypatingai paruošiamų ar sustiprintų stogo konstrukcijų. Dėl pakankamai didelio ploto, montavimo darbai yra atliekami greitai ir nesudėtingai. Tuo tarpu medžiaga yra atspari daugeliui išorinių veiksnių, tokių kaip drėgmė ir šaltis. Žemas šilumos laidumas užtikrina, kad stogo danga netaps ta vieta, pro kurią šiltas oras palieka namus. Be to, šiuolaikinis šiferis tai jau nebe pilki ir niūrus stogai, o platus spalvų ir atspalvių pasirinkimas. 

Be to, kaip ir daugelį kitų stogo dangų, šiferį pas mus galite įsigyti internetu. Mūsų elektroninėje parduotuvėje greitai rasite jums patikusį sprendimą, kuris daugelį metų puoš jūsų stogą ir saugos namus.