Klinkerinės trinkelės

Klinkerinės trinkelės arba tiesiog klinkeriai buvo pradėti naudoti kelių statybai Danijoje, nors masinė gamyba prasidėjo XIX a. pradžioje Nyderlanduose. Tai buvo natūralaus akmens atitikmuo, pasižymintis lygesniu paviršiumi ir ne ką prastesnėmis eksploatacinėmis savybėmis. Gamybos proceso esmė būdavo grynesnio molio naudojime ir jo deginime ypač aukštoje temperatūroje. Gaunama medžiaga pasižymėjo tvirtumu, atsparumu drėgmei ir ilgaamžiškumu, kurio trūko paprastoms keraminėms plytoms. Mūsų laikais, klinkerinės trinkelės ne tik kad neprarado savo populiarumo, tačiau išgyvena tikrą renesansą. Jas naudoja viešose erdvėse bei komerciniuose objektuose, o gyventojai pritaiko namams, o tiksliau šalia jų esančioms teritorijoms ir kiemams apipavidalinti.     

Klinkerinių trinkelių privalumai

Lyginant klinkerines trinkeles su analogais iš betono ar kitų medžiagų, kurios dažniausiai kainuoja pigiau, vertėtų paminėti šiuos pranašumus:

    • Neblunkančios spalvos, išliekančios vienodos viso trinkelės tarnavimo metu.

    • Itin atsparus daugeliui išorinių veiksnių paviršius, suteikia trinkelėms išvaizdą, lyg jos ką tik būtų paklotos net ir po kelių metų naudojimo. 

    • Klinkeris praktiškai visiškai neabsorbuoja vandens, kas leidžia jam atlaikyti net ir didelius šalčius 

    • Atsparumas gniuždymui yra kone du kartus didesnis nei pas betonines trinkeles. Dėl ko klinkerinius gaminius dažnai naudoja intensyvaus judėjimo gatvėse ir aikštėse.

    • Medžiaga praktiškai nenusitrina

    • Nereikalauja papildomos priežiūros

    • Yra ekologiška, nes gamybos procese naudojamos tik natūralios medžiagos

Sudėjus kartu visus privalumus, didesnė klinkerinių trinkelių kaina nebeatrodo dideliu trūkumu. O jei pavyksta įsigyti jas su akcija, tai atsiranda dar ir proga sutaupyti. 

Nuo ko priklauso klinkerinių trinkelių kaina? 

Kiemo dangos montavimas ir grindinio įrengimas klinkerinėmis trinkelėmis nėra pigus sprendimas, tačiau šie gaminiai gali skirtis savo kaina. Ji dažnai priklauso nuo tokių veiksnių kaip:

    • Trinkelių dydis – nuo gabaritų priklauso naudojamos gamyboje medžiagos kiekis, o storesnės trinkelės dar ir pasižymi aukštesniais techniniais parametrais. 

    • Gamintojas arba prekinis ženklas – žinomiausi ir patikimiausi skiria daugiau dėmesio gaminių kokybei.

    • Gaminio atspalvis – priklauso nuo naudojamo gamyboje molio sudėties ir jame esančių priemaišų

Norintiems sutaupyti laiko ir pinigų, rekomenduojame trinkeles ir kitas reikalingas statybines medžiagas pirkti internetu mūsų elektroninėje parduotuvėje.