Keraminės čerpės

Čerpinis stogas – tai tikra klasika, kuri nesensta jau daugiau kaip keturis tūkstantmečius. Būtent tiek laiko žmonės naudoja karštoje temperatūroje apdorotas molines plokšteles stogų dengimui. Keraminės čerpės tinka visiems pastatų tipams, o ypač namams su mansardomis. Prie pagrindinių šios dangos privalumų reikėtų pažymėti šiuos:

    • Natūralumas. Čerpės yra gaminamos iš gamtinių medžiagų be jokių pavojingų priemaišų.

    • Kokybiška apsauga. Čerpinis stogas yra patikima apsauga nuo aukštų ir žemų temperatūrų, kritulių, triukšmo ir vėjo.

    • Atsparumas drėgmei. Degintas molis nesugeria ir nepraleidžia vandens. 

    • Ilgaamžiškumas. Tinkamai įrengtas stogas tarnaus 100 metų, o gal ir ilgiau.

Žinoma yra ir kiek mažiau patrauklių šios dangos savybių:

Kaina – čerpės yra prabangi medžiaga, tiek dėl ilgo ir nepigaus gamybos proceso, tiek ir dėl sudėtingesnio montavimo. Įsigyti tokį stogą pigiau įmanoma nebent pasitaikytų labai gera akcija arba pakeičiant keramiką ekonomiškesniais pakaitalais. Tačiau jei visgi apsisprendėte dėl šio stogo dangos tipo, kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje ir pirkti čerpes internetu. 

Dar vienas mažiau patrauklus veiksnys, susijęs su keraminėmis čerpėmis yra jų didelis svoris. Dėl šios priežasties, numatyti šios dangos naudojimą reikia kuo anksčiau, idealiausiai dar projektavimo etape, tam kad paruošti tinkamą stogo konstrukciją, galinčią atlaikyti ganėtinai nemažą svorį. 

Keramikinių čerpių tipai

Keramines čerpes galima suskirstyti į du pagrindinius tipus: banguotas ir lygias. Patys tipų pavadinimai byloja apie formą, kuri yra priduodama stogo dangoms gamybos proceso metu. Banguotos čerpės gali turėti vieną ar dvi bangeles, ir įprastai griovelius kraštuose (falcus) geresniam atskirų elementų sukibimui tarpusavyje. Pastarieji yra ne visuose modeliuose, pavyzdžiui taip vadinamos S tipo čerpės nesijungia tarpusavyje, o kabinasi už grebėstų.

Lygios čerpės rekomenduojamos stogams su ne didesniu nei 35° nuolydžiu. Įprastai ši danga montuojama taip, kad primintų žvynus. Kaip ir S-tipo modeliai, lygūs tvirtinasi prie grebėstų. Kai kurie modeliai papildomai gali būti tvirtinami medsraigčiais arba vinimis, tam juose yra numatytos angos. Tai labai geras sprendimas kai tenka dengti sudėtingos formos stogus.